Strona główna - Artykuły


Artykuły - Jerzy Socholik: "Liczę na pomoc sponsorów i miasta"

  Wiosną br. opiekę finansową nad piłkarzami Piasta Cieszyn objął Jerzy Socholik. Miłośnik sportu pamiętają go jako piłkarza, występującego z Piastem w III lidze oraz jako hokeistę walczącego w I lidze. Po wyjeździe do Niemiec w 1982 r. nie zerwał on kontaktu ze swoim klubem, wspomagał go sprzętem sportowym i finansowymi datkami. Widząc, że klub nie może sobie poradzić z trudnościami organizacyjnymi zaproponował zarządowi przejęcie sekcji piłki nożnej. Krótko mówiąc -prywatyzację tej sekcji. Klub miał udostępnić piłkarzom obiekty do treningu i rozgrywania meczów, natomiast wszystkie koszty utrzymania, a więc premie, wyjazdy, diety zobowiązał się pokrywać Jerzy Socholik. Umowa agencyjna została podpisana w lutym przez prezesa Janusza Kunisza i sponsora. Obowiązuje do końca 1993 r. ale może być przedłużona.

  Od samego początku J. Socholik mówił, że interesuje go tylko III liga. Na początku rundy wiosennej była szansa na zrealizowanie tego zamiaru. Fatalna seria porażek sprawiła jednak, że drużyna straciła kontakt z czołówką i pozostała na następny sezon w klasie międzywojewódzkiej. W bieżących rozgrywkach 1992/93 Piast znajduje się w czołówce i ma szansę na awans. Ale J.Socholik myśli o doprowadzeniu drużyny nawet do II ligi!

  Pomimo sukcesów nowy sezon obfituje także w przykre niespodzianki. Odeszli z drużyny dwaj cenni piłkarze sprowadzeni przez sponsora. Gierałka wrócił do rodzinnych stron a Gonczarow, w myśl nowych przepisów PZPN, nie może występować w klasach niższych niż I i II liga. Trzeba się więc będzie pożegnać z sympatycznym zawodniekiem z Kijowa. W dodatki czołowych piłkarzy gnębią kontuzje. Dlatego m.in. czynione są starania o pozyskanie Matuszki z Beskidu Skoczów i Stańka z Cukrownika Chybie.

  Piłkarstwo jest drogim sportem. Tego J. Socholik nie ukrywa. Runda wiosenna kosztowała go prawie 130 min zł bez transferów. Utrzymywał za to 45 zawodników i 4 szkoleniowców. W tych rozgrywkach koszty będą na pewno wyższe. Cieszy pomoc finansowa tych, którzy zrozumieli, że na sport warto łożyć. Chodzi o firmę JUR - GAST, która m.in. sfinansowała obóz w Wiśle dla kadry piłkarzy. Józef Chrobok, właściciel zakładu gastronomicznego w Cieszynie, również nie skąpi grosza. Zadeklarowali swoją pomoc Władysław Tomica i Jerzy Taska. Natomiast nie wywiązali się ze swych obietnic właściciele liczących się firm, np. UNIMOT-u i SPEDPOL-u. Szkoda, gdyż pomagając piłkarzom, firmy zapewniają sobie cenną reklamę aż w trzech województwach. Wszak wypisane na koszulkach czy spodenkach nazwy spółek i przedsiębiorstw łatwo wpadają w oko kibicom - potencjalnym klientom. Sponsorzy Piasta chętnie poszerzą swoje grono o nowych fundatorów.

  Opiekunowie Piasta spodziewają się również pomocy władz miejskich. Obiekty sportowe klubu służą bowiem całemu miastu, wszystkim mieszkańcom i nie można dopuścić do ich zamknięcia na kłódkę.

  Sprywatyzowana sekcja piłkarska Piasta odnosi już sukcesy. Obie drużyny znajdują się w czołówce w swoich klasach. Nie bez znaczenia jest tu postawa społeczników, pomagających sponsorom. Należą do nich na pewno Jan Martynek, Henryk Seryniak i Stefan Sliż. Oby takich życzliwych ludzi było więcej.

(PaCz)

Lata 2000-2009
Lata 1990-1999
Lata 1970-1979

Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:27585 gości.
Dzisiaj (2024-07-25) stronę odwiedziło: 457 gości.
Wczoraj (2024-07-24) stronę odwiedziło: 809 gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony