Strona główna - Artykuły


Artykuły - Mieszko - Piast na huśtawce

  A miało być tak pięknie. Zespół Mieszko-Piasta w cuglach wygrał ubiegłoroczne rozgrywki klasy B i wydawało się, że po wysokim zwycięstwie na inaugurację sezonu 2006/2007 z Victorią Haźlach, siłą rozpędu przebije się do okręgówki. Takie też były założenia ambitnych działaczy, trenerów i piłkarzy beniaminka, którzy od zawsze powtarzają, że gra się, żeby wygrywać. Okazało się jednak, że zadanie to będzie bardzo trudne do wykonania, bo też klasie A bliżej poziomem do okręgówki niż do zdecydowanie słabszej w ostatnich latach klasy B.

  Nie oznacza to jednak, że Cieszyn całkowicie już stracił szansę promocji. Tegoroczne rozgrywki klasy A dostarczyły już tak wielu emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć, że kibice do końca nie będą pewni, kto awansuje do klasy okręgowej.

  W aktualnej sytuacji interesują nas przede wszystkim punkty - powiedział Grzegorz Wisełka, trener cieszynian. - Zakładamy, że dziesięć punktów w czterech ostatnich kolejkach to plan minimum. Pozwoli to na utrzymanie kontaktu z czołówką.

  W bieżących rozgrywkach nie obyło się bez komplikacji kadrowych. Niespodziewanie zespół stracił Michała Kotwicę, który był filarem defensywy beniaminka; teraz jego miejsce nieco z przymusu w środku obrony zajmuje Michał Kurzeja. Drugi trener Mieszko Piasta w nowej roli sprawdza się znakomicie, lecz jego absencja w środku pola, gdzie zazwyczaj operował doświadczony zawodnik, nieco osłabia siłę tej formacji. Do kłopotów drużyny Cieszyna dodać trzeba również kontuzję skutecznego na­pastnika Roberta Szeląga, nieco zawodzącego w linii napadu Jonathana Browna, oraz rezygnację z gry doświadczonego obrońcy Janusza Bubuli. Nie wspominając o słabej jak na razie dyspozycji Piotra Piechowiaka, który był najlepszym snajperem drużyny w ubiegłorocznych rozgrywkach.

  Kłopoty te jednak nie załaują zespołu, który w każdym meczu stara się narzucić swój styl gry. - W każdym spotkaniu interesują nas tylko trzy punkty - potwierdza Grzegorz Wisełka. - Gramy, żeby wygrywać i uczyć się grać, bo zespół mamy młody i perspektywiczny.

  Ta recepta na sukces nie zawsze okazuje się skuteczna, stąd raczej niespodziewane porażki z LKS Kończyce Małe (wyjazd), Błyskawicą Drogomyśl i mimo wszystko z Wisłą Strumień (oba na własnym boisku). Remis z Ochabami również nie jest powodem do dumy dla cieszynian, a porażki w Brennej udałoby się uniknąć, gdyby napastnicy mieli trochę lepiej ustawione celowniki.

  - Każdy mecz jest inny. Na naszą postawę ma wpływ wiele czynników: dyspozycja dnia. boisko, łut szczęścia. Musimy po prostu poprawić grę na wyjeździe i wszystko będzie w porządku - twierdzi trener Mieszko Piasta.

  Po porażce z Drogomyślem piłkarze z Cieszyna mogą już zapomnieć o realizacji planu, jaki nakreślił sztab szkoleniowy na końcówkę rundy. Czy zawodnicy Mieszko Piasta złapią w końcu swój rytm i sprostają wysokim oczekiwaniom kibiców z nadolziańskiego grodu, którzy chcieliby w przyszłym sezonie oglądać swój zespół w rozgrywkach klasy okręgowej? Na to pytanie odpowiedź poznamy dopiero na wiosnę...

  Mieszko Piast Cieszyn, jesień 2006/2007: bramkarze - Michał Botorek i Dariusz Naharnowicz; obrońcy - Sebastian Sączek, Maciej Hanzel, Grzegorz. Wiekiera, Damian Cichosz, Łukasz Kozieł, Janusz Bubula i Michał Kotwica; pomocnicy - Grzegorz Wisełka, Michał Kurzeja, Jerzy Chitryniewicz, Jacek Sujka, Tomasz Kołder, Adam Granda i Mariusz Szczupak; napastnicy - Robert Szeląg, Tomasz Szyper, Piotr Piechowiak, Marcin Piecha, Jonathan Brown i Piotr Grabowicz. Trenerzy - Grzegorz Wisełka i Michał Kurzeja. Kierownik drużyny - Paweł Cholewa.

(luki)

Lata 2000-2009
Lata 1990-1999
Lata 1970-1979

Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:27562 gości.
Dzisiaj (2024-07-25) stronę odwiedziło: 434 gości.
Wczoraj (2024-07-24) stronę odwiedziło: 809 gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony