Strona główna - Artykuły


Artykuły - Mieszko Piast Cieszyn nadal ma apetyt na awans do okręgówki

  10 stycznia przygotowania do drugiej rundy sezonu 2006/2007 rozpoczęli piłkarze TS Mieszko - Piast Cieszyn. Oczekiwania wobec drużyny znad Olzy są w stolicy powiatu ogromne, dlatego działacze i trenerzy czynią starania, by jeszcze bardziej wzmocnić silny już skład beniaminka.

  Pierwszym celem cieszyńskich działaczy podczas zimowego polowania był Andrzej Szłapa. Zawodnik reprezentujący barwy Clearexu Chorzów, aktualnego mistrza Polski w futsalu, oraz Sokoła Zabrzeg, grającego w bielskiej okręgówce, miał być znaczącym wzmoc­nieniem kadry beniaminka, jednak dopięty już niemal na ostatni guzik transfer nie doszedł do skutku z powodu poważnej kontuzji (zerwanie ścięgna Achillesa), jakiej uległ zawodnik podczas zgrupowania reprezentacji Polski w halowej odmianie futbolu. Niepowodzenie to bynajmniej nie zniechęciło klubowych włodarzy do dalszego poszukiwania nowych twarzy, ale jak na razie sztab szkoleniowy woli nie zdradzać, kto ewentualnie, w rundzie wiosennej, będzie przywdziewał czerwono-niebiesko-żółte barwy Mieszko - Piasta.

  - Wrócił do nas Michał Kotwica, ale na pewno nie będzie to jedyne wzmocnienie składu w zimowym oknie transferowym. Klub prowadzi rozmowy z kilkoma zawodnikami, ale na razie szczegółów nie będę zdradzał - tajemniczo mówi Grzegorz Wisełka, trener beniaminka.

Plan sprowadzenia na Al. Łyska kilku nowych zawodników potwierdza, iż drużyna z Cieszyna nie składa broni w walce o promocję do klasy okręgowej. - Naszym celem cały czas pozostaje gra o zwycięstwo w każdym meczu - przekonuje szkoleniowiec Mieszko - Piasta. - Wśród działaczy, trenerów jak i samych zawodników są apetyty, żeby powalczyć o mistrzostwo klasy A. Oczekiwania ze strony kibiców wobec naszego zespołu, co zrozumiałe, są bardzo duże, ale w tej chwili nie chciałbym składać żadnych deklaracji na temat awansu, bo zdaję sobie sprawę, iż nie będzie to łatwe zadanie.

  Atak z czwartej pozycji, którą zajmują na półmetku sezonu gracze Mieszko - Piasta, rzeczywiście może być zadaniem trudnym, ale wykonalnym. W końcu pięć oczek straty do liderującej Wisły Strumień nie jest nie do odrobienia. Co więcej, naciskanie rywali "zza pleców" może okazać się pomyślne dla beniaminka, którego, przynajmniej na razie, nie będzie obowiązywać zasada "bij mistrza, bij lidera".

  - Atak z bezpiecznej, czwartej pozycji może wyjść nam na dobre, choć w naszej sytuacji nie ma co kalkulować, tylko po prostu starać się wygrywać z każdym przeciwnikiem - komentuje Grzegorz Wisełka. - Mamy perspektywiczną drużynę, młodzi zawodnicy cały czas się ogrywają nabierają doświadczenia, a grając w klasie A cały czas mają okazję rozwijać swoje umiejętności z pożytkiem dla całego zespołu. Jednak bez kilku bardziej doświadczonych zawodników, którzy wezmą w decydujących momentach ciężar gry na swoje barki, trudno marzyć o sukcesie.

  Mieszko - Piast Cieszyn to połączenie rutyny i młodości, ale jak na razie tej młodości w drużynie jest znacznie więcej. I chociaż talentu "młodym wilczkom" nie brakuje, to pierwsza część sezonu pokazała, że nie zawsze są oni w stanie wziąć odpowiedzialność za grę całego zaspołu, Zatem chcąc awansować już w tym roku, w klubie z al. łyska niezbędne są ruchy kadrowe, w następstwie których pojawią się w kadrze zawodnicy, którzy pozwolą nieco ustabilizować formę całej drużyny i dadzą utalentowanej młodzieży wzorce do naśladowania.

ŁUKASZ BIELSKI

Lata 2000-2009
Lata 1990-1999
Lata 1970-1979

Kalendarz
Czerwiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:16050 gości.
Dzisiaj (2024-06-18) stronę odwiedziło: 14782 gości.
Wczoraj (2024-06-17) stronę odwiedziło: 12 gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony