Strona główna - Artykuły


Artykuły - Nie brakuje talentów

  Prawie 120 chłopaków kopie piłkę w TS Mieszko-Piast. Popołudniami można ich spotkać na boisku pod Wałką. Chętnych nie brakuje. Nie ma tygodnia bez nowych twarzy.

  Klub jest jednosekcyjny. Działacze postawili na piłkę nożną. Pełną parą działalność ruszyła w połowie wakacji, po uporządkowaniu wszystkich spraw, włącznie z wyborem nowego zarządu.

  Na jego czele stanął Paweł Cholewa - człowiek od lat oddany młodzieżowemu futbolowi. Wiceprezesem ds. sportowych jest trener Cezary Kałuży, a sprawami organizacyjnymi zajmuje się Grzegorz Macura, biznesmen. Za kasę odpowiada: Leonarda Tomala, a nadto w zarządzie pracują: Jan Szczotka i Henryk Seryniak.

  Jedną z pierwszych, najpilniejszych decyzji było przejęcie z KS Piast drużyny seniorów, która ponownie wywalczyła awans do IV igi i radzi sobie w niej całkiem dobrze. Działa jako sekcja autonomiczna. Postanowiono również kontynuować szkolenie piłkarskiego narybku. W klubie prowadzonych jest obecnie pięć grup młodych piłkarzy. W rozgrywkach uczestniczą żacy (rocznik 88 i młodsi), trampkarze (rocznik 86-87) pod wodzą Janusza Bubuli oraz juniorzy starsi (82-83) i juniorzy młodsi (84-85), których trenuje Cezary Kałużny. Jest jeszcze tzw. grupa naborowa, w której ćwiczą chłopcy z rocznika 1989 i młodsi. W sumie w zajęciach bierze udział prawie 120 chłopaków.

  Nie brakuje talentów. W kadrze okręgu są: Konrad Wojtas, Łukasz Macura, Grzegorz Kania, Błażej Pniok, Damian Żukowski (rocznik 1988) oraz o rok starsi: Jacek Sójka, Paweł Cholewa, bramkarz Artur Szczotka i Tomasz Szyper, który został ostatnio powołany do kadry Śląska.

  - Cieszy nas fakt, iż praca nie idzie na marne. Nasze zespoły dobrze spisują się rozgrywkach ligi okręgowej. Juniorzy starsi po sześciu kolejkach są wiceliderami, a żacy liderami po trzech kolejkach. Coraz lepiej poczynają sobie także trampkarze i juniorzy młodsi - mówi prezes P. Cholewa.

  Dobrze układa się współpraca z dyrektorem MOSiR-u Zbigniewem Nlżniklewiczem. W oparciu o stosowne porozumienie wszystkie drużyny, włącznie z seniorami, bezpłatnie korzystają z boisk. Zabrano się za remont pomieszczeń w domku klubowym. Własnym sumptem odnowiono szatnie, sanitariaty i salkę dla trenerów.

  Od połowy września klub ma własną szkółkę bramkarską, prowadzi Jarosław Salachna. Mogą z niej korzystać także inne kluby.

  Działacze szukają wsparcia u sponsorów. Pomagają firmy: Atal, Damptur i Bracki Browar Zamkowy. Na meczach IV ligi rozprowadzane są losy. Zysk idzie na potrzeby drużyn młodzieżowych. Zgodnie z umową Urząd Miejski przekazał na szkolenie młodzieży 11.9 tys. zł. To pozwala spokojniej pracować ale są nadal potrzeby, choćby sprzętowe. W tej sytuacji każda pomoc jest cenna.

  Dobrze się dzieje, iż sport młodzieżowy zaczynają dostrzegać władze miasta i powiatu. Potwierdzeniem tego jest grono (jeszcze skromne) członków wspierających TS Mieszko-Piast. Nazwiska starosty Andrzeja Georga, wiceburmistrza Włodzimierza Cybulskiego czy członka zarządu Stanisława Kasztury są tego najlepszym przykładem.

KRZYSZTOF MARCINIUK

Lata 2000-2009
Lata 1990-1999
Lata 1970-1979

Kalendarz
Maj
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:35672 gości.
Dzisiaj (2024-05-24) stronę odwiedziło: 296 gości.
Wczoraj (2024-05-23) stronę odwiedziło: 1168 gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony