Strona główna - Artykuły


Artykuły - Mieszko/Piasta wyczyn bez precedensu - sezon bez porażki!

  Mieszko/Piast Cieszyn pokazał, że klasa B to zdecydowanie za niskie progi, jak na zespół z największego miasta w regionie. Kibice znad Olzy liczą, że drużyna z alei Łyska dopiero rozpoczęła marsz w górę ligowej hierarchii i że za kilka lat zobaczą swoich pupili przynajmniej w czwartoligowej stawce.

  Nie będzie to łatwe, ze względu na wiele trudności natury finansowej ale zakończony właśnie sezon tchnął w kibiców nadzieję na lepsze jutro cieszyńskiej piłki. Podopieczni grających trenerów: Grzegorza Wisełki i Michała Kurzeji, z siłą huraganu pokonywali kolejne przeszkody w drodze do mistrzowskiego tytułu w klasie B. Jesienią Mieszko/Piast zanotował bilans 12 zwycięstw i 3 remisów (39 i punktów, bramki 62:7), natotomiast wiosną było jeszcze lepiej, bo zespół 13 razy wygrywał, 2 razy zremisował (41 punktów, bramki 51:12)! Szczególnie na własnym boisku cieszyniacy nie byli gościnni, notując zaledwie jeden remis (ze Zrywem Bąków). Trzeba podkreślić, iż sezon bez porażki (25 zwycięstw, 5 remisów, bramki 113:20) to bezprecedensowy wyczyn cieszyńskich piłkarzy. Najtrudniejsza sytuacja dla klubu nastała w przerwie zimowej, kiedy to zespół pożegnało kilku doświadczonych zawodników, m.in. Tomasz Kołder, Wiesław Kluż i Rafał Szarko. Jak się jednak okazało, ubytki nie wpłynęły negatywnie na poziom gry drużyny. Co więcej, ekipa z Cieszyna w rundzie re­anżowej zdobyła więcej punktów niż jesienią!

  Już po pierwszej połowie sezonu byliśmy przekonani o naszym awansie - mówi Grzegorz Wisełka. - Początek wiosny był trudny, bo po zimowych stratach musieliśmy zmienić skład, a do tego doszedł stres wywołany presją wyniku. Jednak po pierwszych meczach chłopcy nabrali pewności siebie i uwierzyli, że mogą wygrać z każdym. Tym samym udowodniliśmy, że nie ma ludzi niezastąpionych a wartościowi zawodnicy, którzy odeszli zimą, zrobili miejsce dla młodzieży, która mogła się wykazać.

  Z trenerem Wisełką robiliśmy wszystko, by zmienić nieco system gry i mentalność zawodników - opowiada Michał Kurzeja. - Dysponowaliśmy zawodnikami o dobrych umiejętnościach indywidualnych, ale sposób myślenia i podejście niektórych graczy wymagał pewnych zmian. Dłatego ostro pracowaliśmy nad psychiką i taktyką naszych młodych piłkarzy. Jak chce się w piłce osiągać sukcesy, to trzeba pamiętać, że zespół to kolektyw, dlatego na awans pracowała cała ekipa, począwszy od prezesa, poprzez trenerów, piłkarzy, kierownika drużyny na gospodarzu obiektu kończąc.

  Patrząc na przebieg całego sezonu, trudno nie zgodzić się z opiniami trenerów. Fakt, że dla zespołu bramki zdobywało aż 17 zawodników mówi sam za siebie. Najwięcej goli w sezonie strzelił Piotr Piechowiak, który 25 razy pokonywał bramkarzy przeciwnika. Jerzy Chitryniewicz i Michał Kurzeja dorzucili po 11 bramek, a po 10 goli wbili do siatki rywali Robert Szeląg i Adam Granda. Jak widać, trenerom udało się zmontować całkiem niezłą pakę, ale nie oznacza to wcale, że Mieszko/Piast w nowym sezonie nie poszuka wzmocnień. - Na tę chwilę jest nas w kadrze po prostu za mało, dłatego przed rozpoczęciem zmagań w klasie A będziemy chcieli pozyskać kilku nowych graczy - zapowiada Grzegorz Wisełka. - Wiosną niektórzy piłkarze byli zmęczeni, a musieli grać, ze względu na krótką ławkę rezerwowych. Chcemy, by w nowym sezonie takie sytuacje się nie zdarzały i aby w zespole była zdrowa, sportowa rywalizacja.

  - Tym bardziej, że w klasie A poziom jest wyższy, grają tam doświadczeni i naprawdę dobrzy zawodnicy - dodaje Michał Kurzeja.

  Aby klub z Al. Łyska mógł zrealizować swoje ambitne plany, potrzebne są pieniądze. Dlatego zarząd klubu ma nadzieję, że po wywalczeniu awansu klub będzie mógł liczyć na znacznie większe niż dotąd wsparcie z miasta.

ŁUKASZ BIELSKI

Lata 2000-2009
Lata 1990-1999
Lata 1970-1979

Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:21222 gości.
Dzisiaj (2024-07-21) stronę odwiedziło: 446 gości.
Wczoraj (2024-07-20) stronę odwiedziło: 1437 gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony