Strona główna - Artykuły


Artykuły - Znowu w IV lidze

  Po rocznej absencji piłkarze KS Piast Cieszyn powrócili do IV ligi. Drużyna zasłużenie wywalczyła miano najlepszej w klasie okręgowej. U progu nowego sezonu sytuacja mistrza ?okręgówki" jest trudna.

  Po zakończeniu rozgrywek wiosennych nie było bowiem wiadomo, czy Piast będzie mógł dalej korzystać z obiektów w Cieszynie, administrowanych przez MOSiR. Zarząd Miasta postanowił jednak udostępnić boisko pod Wałka na trzy treningi tygodniowo oraz płytę główną stadionu przy alei J. Łyska na jeden trening tygodniowo i mecze mistrzowskie.

  17 lipca na spotkaniu organizacyjnym kierownictwa klubu i piłkarzy zapadła decyzja o przystąpieniu do IV-ligowych rozgrywek. - W pewnym momencie zastanawialiśmy się poważnie, czy zespołu nie wycofać z powodu kłopotów finansowych - mówi prezes Jerzy Socholik.
Postanowiliśmy, że drużyna wystartuje, ale na warunkach czysto amatorskich. Premie za wygrane mecze będą symboliczne - dodaje.

  Po przejściu Zbigniewa Janiszewskiego do Beskidu Skoczów, Piasta objął trener Leopold Praszywka, mający na koncie wiele sukcesów z drużyną juniorów. - Mam do dyspozycji szeroką kadrę, liczącą 24 graczy. Po sparingach wyselekcjonowana zostanie osiemnastka. Pozostali będą mieli okazję występować w LZS Kończyce Małe, gdzie zostaną wypożyczeni. Zawodnicy prezentują niezły poziom, zresztą nie było dziełem przypadku mistrzostwo okręgówKI. Na IV ligę może to jednak nie wystarczyć - mówi szczerze szkoleniowiec. - Były plany, żeby każdą z formacji, poza bramkarzami, wzmocnić jednym, doświadczonym graczem. Na planach się skończyło - dodaje.

  W drużynie nie zaszły żadne zmiany. Szansę załapania się do rezerw Górnika Zabrze miał czołowy snajper Ireneusz Jeleń. Powrócił jednak po kilkutygodniowych testach. W składzie przeważa młodzież, utalentowana i ambitna. Liderami są doświadczeni Radosław Jaworski - kapitan i Mariusz Dziadek. W kadrze są nadto: bramkarze - Wojciech Żyłka, Paweł Macura i Zbigniew Huczała, obrońcy - Andrzej Borkowski, Sławomir Jordan, Jacek Kwiczała, Łukasz Kłoda, Leszek Praszywka, Henryk Kuchejda, Jacek Gołąb i Andrzej Kuchejda oraz pomocnicy i atakujący - Piotr Wołny, Zbigniew Dziadek, Wiesław Kluż, Łukasz Jeleń, I. Jeleń, Piotr Górniak, Przemysław Kaczmarek, Piotr Piechowiak, Rafał Fołtyn, Dawid Paruzel i Michał Borus.

  Na treningi były ledwie trzy tygodnie. Piast rozegrał kilka sparingów. M. in. przegrał 1:2 z rezerwą Odry Wodzisław. Czy piłkarze zdążyli w pełni naładować akumulatory?

  - Nie zamierzamy poddać się jeszcze przed startem. Wręcz przeciwnie. Chłopcy chcą walczyć i wygrywać. Oczywiście kilka zespołów jest poza naszym zasiej giem. Taki Górnik Czerwionka czy Walcownia Czechowice przygotowują się do sezonu jak profesjonaliści. U nas wiadomo, jak jest. Do tego dochodzą kłopoty ze sprzętem. Rąk jednak nie załamujemy - mówi L. Praszywka.

  Początek dla Piasta, który w rozgrywkach ma występować pod szyldem TS Mieszko-Piast będzie zapewne ciężki. W pierwszej kolejności, jako gospodarz, podejmuje Unię Bieruń Stary.

  Kibice wierzą w swój zespół. Ci najwierniejsi postanowili utworzyć Klub Kibica. Pomysł jest taki, by na każdym meczu u siebie, oprócz kupienia biletu, ofiarować 10 czy 20 zł. na potrzeby drużyny. Specjalny stolik i lista pojawią się już w najbliższą sobotę. Pierwsi na listę zostali wpisani Andrzej Talik i Stanisław Grusiecki. W ten sposób można zebrać trochej złotówek na zakup sprzętu, przejazdy, opłaty sędziowskie: Po prostu pomoc czwartoligowcom.

KRZYSZTOF MARCINIUK

Lata 2000-2009
Lata 1990-1999
Lata 1970-1979

Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:27589 gości.
Dzisiaj (2024-07-25) stronę odwiedziło: 461 gości.
Wczoraj (2024-07-24) stronę odwiedziło: 809 gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony