Strona główna - Artykuły


Artykuły - Nauczyciel trener i wychowawca (Władysław Stanieczek)

  Nazwisko Władysława Stanieczka - nauczyciela wychowania fizycznego w Technikum Elektrycznym w Cieszynie - od ponad 20 lat związane jest ze sportem szkolnym. On to w roku 1953 był inicjatorem, a potem organizatorem "Zrywu", w którym działało aż 10 sekcji. W pięć lat później towarzyszył narodzinom Międzyszkolnego Klubu Sportowego, w którym do dziś działa na stanowisku sekretarza.Cały wolny czas poświęcił temu klubowi i pracy z młodzieżą. Jeszcze jako opiekun sekcji narciarskiej w "Zrywie" wychował kilku świetnych zawodników, m. in.: mistrza Polski Jana Grenia, braci Poloków, Wojnara, Makucha i Burego.

  Od samego początku pracy w szkole pasjonowała go siatkówka. I tej dyscyplinie pozostał wierny do dnia dzisiejszego. Opiekuje się siatkarzami MKS, którzy należą do najlepszych w województwie. Zawodnicy z tej sekcji stale zasilają szerego KS Cieszyn. Zresztą i w tym klubie Stanisław Stanieczek jest trenerem i opiekunem siatkarzy, którzy w tym roku są prawdziwą rewelacją w rozgrywkach Ligi Okręgowej. Spod jego ręki wyszli tacy siatkarze jak: Suchoń, Heglasz, Bundarczuk, czy Dajka.

  Przez jakiś czas prowadził również żeńską drużynę siatkówki w "Piaście" Cieszyn. Doprowadził ten zespół do II Ligi państwowej - było to największe osiągnięcie cieszyńskiej siatkówki.

  Mimo trudnych warunków treningowych, wynikających z braku odpowiedniej ilości obiektów i urządzeń sportowych. Władysław Stanieczek robi wszystko, aby młodzież "wyżyła" się w sporcie. Jest dobrym pedagogiem, niezwykle wymagającym trenerem i opiekunem. Młodzież lubi go za to i ceni.

  Poza pracą w szkole i MKS, pełni szereg funkcji społecznych. Jest członkiem Zarządu Powiatowego SZS, wchodzi w skład Prezydium Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki i do Komisji Sportu i Turystyki przy KP PZPR w Cieszynie. Ponadto jest członkiem Zarządu Okręgowego SZS oraz działa w młodzieżowej Komisji Wyszkolenia Okręgowego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach.

  Za swoją ofiarną i pełną poświęcenia pracę otrzymał szereg wyróżnień. Posiada honorową odznakę "Za zasługi w sporcie szkolnym" - jest to najwyższe odznaczenie nadawane przez ZSZ, brązową Odznakę im. Jana Krasickiego oraz srebne odznaki Zasłużonemu w Rozwoju Województwa Katowickiego i Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej.

(cz)

Lata 2000-2009
Lata 1990-1999
Lata 1970-1979

Kalendarz
Czerwiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:9339 gości.
Dzisiaj (2024-06-25) stronę odwiedziło: 10831 gości.
Wczoraj () stronę odwiedziło: gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony