Strona główna - Artykuły


Artykuły - Piast umrze bezpotomnie

  Piast Cieszyn oprócz trzymiliardowego długu i drużyny, która wywalczyła awans do czwartej ligi (!), nie ma już nic więcej. Cieszyńscy futboliści muszą nawet płacić za trening na prapiastowskim boiski "Pod Wałką"... Jak twierdzi większość bezpośrednich uczestników zapasów na rzecz utrzymania przy życiu cieszyńskiego piłkarstwa - jego koniec - może się dopełnić w ciągu najbliższych dni!

  Obiekty sportowe wraz z stadionem przy alei J. Łyska miasto przejęło od Piasta w grudniu, wypowiadając jednocześnie (z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia) dzierżawę boiska treningowego. Cieszyńscy piłkarze, nie godząc się na odpłatne korzystanie z głównej płyty, trenowali - i rozgrywali mecze - na murawie "Pod Wałką" (czas wypowiedzenia mijał 30 czerwca). Gwoździem do trumny dla zadłużonego Piasta, jak utrzymują klubowi działacze, stało się niedawne podtrzymanie przez Zarząd miasta wypowiedzenia umowy o dzierżawę miejskich parkingów. - Pozbawia się klub jedynego źródła dochodów, żąda się: dwieście złotych za mecz oraz pięćset złotych miesięcznie za używanie pryszniców - czyli za korzystanie z obiektów, które przez lata stanowiły własność Piasta! Na pewno nie będziemy płacić za możliwość gry w Cieszynie. Jeśli dotrwamy do sierpnia, to grać będziemy prawdopodobnie w Kaczycach! Był nawet pomysł, by rozgrywać mecze w ... Czeskim Cieszynie, bo tam rozumieją nasze problemy i są gotowi udostępniać nam boisko za darmo! - mówił Kronice przed dwoma tygodniami pełniący obowiązki prezesa klubu i główny (jedyny) jego sponsor Jerzy Socholik.

  Jednak już kilka dni później, podczas połączonego zebrania zarządów klubów: Piasta i Mieszko (utworzonego na bazie grup młodzieżowych szkolonych wcześniej w Piaście) prezes Socholik postanowił - nieodpłatnie - przekazać czwartoligowy zespół do Mieszka. Na widok składanych na stole kart zawodników, członkowie zarządu obdarowywanego klubu nieoczekiwanie zadeklarowali... podanie się do dymisji! W powstałej patowej sytuacji obie strony zawiesiły swoje decyzje do piętnastego lipca. W tym dniu ma wrócić z urlopu burmistrz miasta. - Przecież tych rozmów było już wiele i nic z nich nie wychodziło. Przedstawiciele Piasta i Mieszka przypomną zapewne burmistrzowi o obietnicy pomocy, którą im ponoć złożył, a burmistrz im odpowie, że oczekuje konkretnych działań, więc i to spotkanie nic nie da - powiedział Kronice, prosząc o zachowanie anonimowości, jeden z cieszyńskich działaczy piłkarskich.

Tomasz Giżyński

Lata 2000-2009
Lata 1990-1999
Lata 1970-1979

Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:27587 gości.
Dzisiaj (2024-07-25) stronę odwiedziło: 459 gości.
Wczoraj (2024-07-24) stronę odwiedziło: 809 gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony