Strona główna - Artykuły


Artykuły - Sezon hokejowy rozpoczęty - Życzymy powodzenia w I lidze

  Skończyło się lato i prawdopodobnie piękna tegoroczna jesień. Opustoszały boiska. Uwagę kibiców sportowych przez szereg miesięcy przykuwać będzie pasjonować obecnie HOKEJ. Tegoroczne rozgrywki będą tym ciekawsze, że przecież cieszyński "Piast" znowu znalazł się w szeregach ligi.

  Ponieważ sezon zapowiada się naprawdę ciekawie, no a z zeszłego roku pozostało również parę problemów niezałatwionych, poprosiliśmv przeto kierownika I drużyny hokejowej mgr H. Smitkowskiego o udzielenie nam krótkiego wywiadu.

  - Pane magistrze, ponieważ nasze spotkanie ma charakter wcale nie oficjalny i jak najbardziej przyjacielski sądzą, że po przyjacielsku podzieli się Pan z nami i z naszymi Czytelnikami wszystkimi Waszymi radościami i kłopotami. Słyszałam, że macie nowych zawodników.

  - Tak. Są nimi: Masełko, Trojanowski z CWKS Warszawa, Stanieczek - CWKS Bydgoszcz, Dziuban - Sparta Nowy Targ, no i oczywiście "weterani" z lat ubiegłych Nikodemowicz, Olszowski, Paluch.

  - Jeśli się nie mylę, w sumie 7 graczy jest spoza Cieszyna. Czy to dobrze?

  - Dobrze, nie dobrze. Nie mamy niestety własnych zawodników w takim doborze i w takiej ilości, jak tego wymaga sytuacja i nasza pozycja w I lidze. Liczymy bardzo na naszych młodych zawodników, a między innymi na Andrzeja Krupę, który jest niewątpliwym talentem hokejowym. Myślę, że nie zawiedziemy się również na innych zawodnikach. Więcej uwagi poświęcać będziemy w bieżącym roku drużynie juniorów, aby przygotować kadrę przyszyłych zawodników.

  Utrzymanie się w pierwszej lidze, będzie wymagało naprawdę wiele wysiłku, ale sądzę, tak trener, którym jest nadal Andrzej Wołkowski, jak i zawodnicy, dołożą wszelkich starań, aby nie zawieść pokładanych nadziei. Jeśli wolno mi przewidywać (tu mgr Smitkowski szypko odpukał trzy razy w fornirowany niestety stół, bowiem trudno w "Centralnej" było znaleźć inny), liczę, że nasza drużyna zajmie przynajmniej IV miejsce. Są jednak inni i to zarówno nasi działacze, jak i z obcych drużyn, którzy rokują jej jeszcze lepszą lokatę.

- Oby się spełniło. Bylibyśmy wszyscy bardzo zadowoleni. A jakie remonty przeprowadziliście na lodowisku?

- Instalujemy nowe oświetlenie, budujemy nowe bandy. Przygotowaliśmy pomieszczenia hotelowe dla zawodników. Kierownikiem lodowiska został znany działacz sportowy Bolko - Kantor, który niewątpliwie ze swej pracy wywiąże się na ?sto-dwa".

Z wybitną pomocą przy przeprowadzeniu tych prac, przyszły nam takie zakłady, jak: Spółdzielnia Tapicerów, Spółdzielnia Skórzano - Odzieżowa, Konsum Robotniczy, Elektrownia i tym przede wszystkim chciałbym serdecznie podziękować.

  - Czy zobaczymy na naszym lodowisku jakieś ciekawe drużyny zagraniczne?

  - To trudno przewidzieć. Myślę, że tak. Nawiązaliśmy bowiem kontakty z klubami hokejowymi: ZSRR, Holandii, Szwecji, Jugosławii, Danii, Niemiec, nie mówiąc już o naszych bliskich sąsiadach. Na pewno do skutku dojdą niektóre z proponowanych spotkań.

  Cieszymy się więc, że tak zawodnicy, jak i kierownictwo u progu sezonu są w doskonałej formie i jak najlepszej myśli. W imieniu własnym i rzeszy sympatyków cieszyńskich, życzymy jak najlepszych wyników.

Rozmawiała: MR

Lata 2000-2009
Lata 1990-1999
Lata 1970-1979

Kalendarz
Czerwiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:18699 gości.
Dzisiaj (2024-06-18) stronę odwiedziło: 17431 gości.
Wczoraj (2024-06-17) stronę odwiedziło: 12 gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony