Strona główna - Artykuły

Artykuły - Piękny sukces lekkoatletów KS Cieszyn

W okresie, kiedy przedstawiciele większości dyscyplin sportowych naszego powiatu odpoczywają, względnie sposobią się do jesiennych rozgrywek - lekkoatleci mają pełnię sezonu, obfitującą naprawdę w wspaniałe sukcesy.

Na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Katowicach Mirosław Werner - KS Cieszyn, podopieczny trenera Władysława Fedyczkowskiego ustanowił rekord Polski dzieci starszych w biegu na 800 m a następnie Ryszard Grundszok ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej, startujący również w barwach KS Cieszyn, zdobył dwa złote medale w tej imprezie.

Wszystko to jednak było dopiero wstępem do wspaniałych sukcesów na Centralnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Studenckiej w Warszawie, które były jednocześnie Mistrzostwami Polski Młodzików. Podopieczny trenera mgra Jana Szwarca - Ryszard Grundszok zdobył w rzucie oszczepem złoty medal wynikiem 60,26 m. Rezultat ten stanowi równocześnie Mistrzostwo Polski Młodzików.

Doskonałe osiągnięcia zanotował też Mirosław Werner, który zwyciężając w swym biegu seryjnym na 1000 m, uzyskał III miejsce, zdobywając brązowy medal. Warto zaznaczyć, że Werner startował w najsilniejszej serii, a zawodnicy rozegrali go typowym "biegiem po zwycięstwo.

Na Mistrzostwach Polski w Warszawie Jadwiga Borkala zajęła w rzucie oszczepem seniorek IX miejsce, wynikiem 44,28 m. Zawodniczka ta została powołana na obóz kadry narodowej oszczepniczek i ma duże szanse na Mistrzostwo Polski Juniorek Starszych, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Bydgoszczy, na stadionie tamtejszego Zawiszy. Tak wspaniałe wyniki cieszyńskich lekkoatletów nie były notowane od czasów startu w barwach KS Zbigniewa Gryżbonia. Stanowią one wynik ofiarnej i sumiennej pracy trenerów Władysława Fedyczkowskiego, Jana Szwarca i Jerzego Antonika.