Strona główna - Ciekawostki


Ciekawostki - Spotkanie po latach braci Krupów

     W dniach od 13 do 27 czerwca 1999 roku przebywał w Polsce, odwiedzając najbliższych i przyjaciół, Adam Krupa. Wizyta ta była pierwszą od 18 lat, po osiedleniu się na stałe Adama w Stanach Zjednoczonych. W przeszłości był jednym z nielicznych piłkarzy cieszyńskich, którzy występowali w barwach drużyn pierwszoligowych (Polonia Bytom i Arka Gdynia), a nawet w Reprezentacji Polski (młodzieżówka).

     25 czerwca 1999 roku na stadionie KS Piast Cieszyn odbył się mecz towarzyski. Pierwsza drużyna składała się z członków rodziny Krupów, druga z kolegów Adama, z którymi w latach swojej młodości występował na boisku.

     Drużynę Krupów tworzyli oprócz Adama, synowie jego braci i sióstr, a nawet wnuk najstarszej siostry - Janiny. Drużyna ta więc stanowiła kilkupokoleniowy monolit, który jak się później okazało świetnie się zaprezentował. Drużynę do boju poprowadził Piotr Krupa - jako trener oraz Marian Krupa - jako selekcjoner.

     Drużyna przeciwna była reprezentowana przez piłkarzy starszego pokolenia, którzy kiedyś stanowili o wysokim poziomie piłkarstwa cieszyńskiego i nie tylko.

Przed meczem
 
TEAM KRUPA
Skład: A. Krupa, W. Krupa, P. Krupa, A. Kubaszczyk, A. Łusiak, Sz. Fober, W. Chlebek, M. Banot, M. Nikiel, A. Papierski, M. Machała
 
OLDBOYS PIAST
Skład: S. Sowa, J. Socholik, M. Tatuś, Zb. Janiszewski, J. Nikiel, A. Jakubiec, Zb. Nacharnowicz, J. Stalmach, J. Matloch, A. Zysek, R. Stalmach, G. Macura, J. Strządała, H. Seryniak, J. Nowak
 
Pamiątkowe zdjęcie po meczu

    Mecz zakończył się wynikiem 3 - 3. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w egzekwowaniu których lepsi okazali się zawodnicy Piasta, wygrywając 5 - 4.

     Mecz odbył się w bardzo towarzyskiej atmosferze. W obu zespołach można było wyróżnić kilku zawodników za rzeczywiście dojrzałą grę, jednak najważniejszy cel, jakim było odświeżenie dawnych przyjaźni boiskowych i poza boiskowych został osiągnięty.

     Po meczu wszyscy zawodnicy spotkali się w restauracji klubowej, aby przy gulaszu i kuflu piwa powspominać "stare dzieje", poopowiadać młodszym "jak to się kiedyś grało".

Kalendarz
Grudzien
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Zaloguj się
Uzytkownik nie zalogowany
Login:
Hasło:Nie masz jeszcze konta?
Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Zapomniane hasło?
Sponsorzy
Galeria
Licznik

Stronę odwiedziło:52429 gości.
Dzisiaj (2023-12-09) stronę odwiedziło: 345 gości.
Wczoraj (2023-12-08) stronę odwiedziło: 531 gości.

Copyright © 2003 - 2009 Dawid Paruzel | Design ph | kontakt | o stronie | mapa strony